Florencie

05.07.2022

Cesta do Florencie byla předem považována za vrchol této zahraniční geografické exkurze. Město totiž skrývá nesčetně možných míst pro poznání a s tím spojených mnoho zážitků. Vzhledem ke zhruba tříhodinové vzdálenosti kempu od cíle naší trasy jsme tentokrát vyrazili dříve, abychom do města nepřijeli až v pravé poledne, na které místní rosničky hlásily přes 35 °C. Přijeli jsme zhruba po desáté hodině.

Ve městě jsme měli jediný společný cíl. Protože autobus nemohl vzhledem k vysokým poplatkům absolvovat vstup do městy, vystoupili jsme na stanovišti pro krátkodobé stání (max. 15 minut) na ulici Lungarno della Zecca Vecchia přímo u řeky Arno. Odtud jsme to měli už jen kousek na nejkrásnější vyhlídku na městě nacházející se na Piazzale Michelangiolo (česky Michelangelově náměstí). Všechny známé fotografie zprostředkovávající pohled na celé město v čele s dominantou města Dómem Panny Marie Květné (Cattedrale di Santa Maria del Flore) pocházejí právě z tohoto místa. Na náměstí jsme se zdrželi desítky minut, abychom si Florencii vyfotili ze všech úhlů, avšak mohli jsme zde navštívit i četné stánky odpovídající významu místa.

Po výšlapu na toto náměstí následoval dlouhý rozchod. Každý mohl nasávat město dle libosti (resp. libosti skupinky ve které se jednotlivec pohyboval). Někteří si již dopředu zaplatili vstupné do místní významné galerie Uffizi, jiní využili námi předem vytipovaných míst zaznačených v mapě (v sekci "program" na této webové stránce). Co je důležité, v době sraz, v 15:30 se všichni žáci vzorně dostavili! A byť nám bazén v kempu tradičně zavíral v 19 hod., podařilo se nám jej tentokrát po zaplacení částky 26 euro rezervovat na hodinu déle. O to vtipnější bylo, když jsme se po příjezdu dozvěděli, že za naše peníze může v této hodině navštívit bazén kdokoliv z kempu (tedy že bazén není rezervován pouze pro nás).